loader

Tüm Audio Service Özellikleri Sözlüğü

Audio Service işitme cihazlarının tüm teknik özelliklerinin açıklamaları

Acclimatic Acclimatic, tanımlı bir süre içinde otomatik amplifikasyon ayarını ifade eder. Acclimatic hedefi ve süresi, hasta için ayrı ayrı ayarlanır. Bu, özellikle yeni kullanıcıların işitme cihazlarına kademeli olarak alışmalarına yardımcı olmak için önemlidir. İşitme cihazlarının ilk ayarlamasının ardından, Acclimatic'i kullanmak için 3 farklı seçenek vardır:
1. Mevcut kazancı başlangıç noktası olarak kullanın. Hedef süre ve kazancı belirleyip acclimatici etkinleştirebilirsiniz.
2. Mevcut kazancı son nokta olarak kullanın. Hedef süre ve kazancı belirleyip acclimatici etkinleştirebilirsiniz.
3. Fitting formülünü kullanarak yeni kullanıcı seviyesinden tecrübeli kullanıcıya veya düşük uyumluluk seviyesinden yüksek uyumluluk seviyesine kadar acclimatici etkinleştirebilirsiniz.
Akıllı Acclimatic, otomatik alışma sürecini hızlandıracak veya yavaşlatacak şekilde ayarlanabilir.
Rüzgar Gürültüsü Azaltma Bu akıllı teknoloji, rahatsız edici rüzgar gürültüsünü otomatik olarak bastırır ve bu nedenle özellikle açık havada daha rahat bir işitme deneyimi sağlar. Bu durumda, gerekirse, yönlü mikrofon çok yönlü hale getirilir ve düşük frekanslı amplifikasyon 1 kHz'nin altına düşürülür.
Anti-Feedback Sistemi Anti-Feedback sistemi, feedbacki otomatik olarak algılar ve hızlı ve etkili bir şekilde iptal eder.
AudioDirSelect AudioDirSelect, bireysel istek ve ihtiyaçları olan bir işitme cihazı kullanıcısı için kullanışlıdır (otomatik mod istenen sonucu sağlamazsa). AudioDirSelect, mikrofonun odak yönünü bir uygulama aracılığıyla manuel olarak seçmeyi mümkün kılar.
AudioFocus 360 AudioFocus360 özelliği ile baskın konuşma nereden geliyorsa otomatik olarak konuşmaya odaklanılır ve diğer yönlerden gelen arka plan sesleri bastırılır.
AudioLink AudioLink, sol ve sağ işitme cihazları arasındaki yüksek performanslı veri bağlantısıdır. AudioLink, AudioTronic çoklu mikrofon sistemi için ön koşuldur. AudioLink, 4 mikrofonu değerlendirerek ses sinyallerinin işitme cihazları arasında aktarılmasını sağlar. Bu doğal işitme sürecini taklit eder.
AudioSpot AudioLink, sol ve sağ işitme cihazları arasındaki yüksek performanslı veri bağlantısıdır. AudioLink,
AudioTronic çoklu mikrofon sistemi için ön koşuldur. AudioLink, 4 mikrofonu değerlendirerek ses sinyallerinin işitme cihazları arasında aktarılmasını sağlar. Bu doğal işitme sürecini taklit eder.
AudioTronic 1 Mikrofon Tek mikrofonlu kanal içi işitme cihazlarında yönlülük, sağ ve sol ses sinyallerini birlikte değerlendirme özelliği ile AudioLink tarafından üretilir. Bu, insan kulağının doğal yön etkisi ile tamamlanmaktadır.
AudioTronic Çoklu Mikrofon AudioTronic, değiştirilebilir çalışma modlarına sahip çoklu mikrofon teknolojisi anlamına gelir.
Çok yönlü: Mikrofon, sesi her yönden alır.
Panorama: Yönsel özellikler insan kulağının doğal özelliklerini yeniden yaratır. Derin frekanslar çok yönlü olarak işlenir ve yüksek frekanslar yönlü karakteristiklerle işlenir.
Yönlü / yönlü statik: Mikrofon sesi önden alır.
Uyarlanabilir: Hareketli arka plan gürültü kaynaklarının yöne bağlı olarak azaltıldığı çalışma modu.
Otomatik: İşitme Cihazları, çok yönlü, panorama ve seçilen yönlü çalıştırma modu arasında otomatik olarak geçiş yapar.
Speech 360: Mikrofon, konuşmanın geldiği yöne odaklanır.
AudioFocus 360: 360 ° 'lik bir aralıkta konuşmanın geldiği yöne otomatik olarak odaklanır. Speech 360 ile karşılaştırıldığında ek bir yanal yön etkisi yaratılır.
AudioSpot: Yönsel efektin konsantre ön odağı. Gürültülü bir ortamda işitme çabasını önemli ölçüde azaltır. İşitme açısı, gürültülü durumlarda merkezin sağına ve soluna doğru yaklaşık 20 dereceye kadar otomatik olarak daralır.
Otomatik Durum Adaptasyonu Sınıflandırıcı tarafından tanımlanan işitme durumuna bağlı olarak, ses yöneticisinin yanı sıra AudioTronic ve Comformatic'in otomatik kontrolü etkinleştirilir.
Comformatic Comformatic, otomatik, durumsal bir frekans yanıtı adaptasyonu anlamına gelir. Duruma göre adaptasyon ve ayrıca frekans yanıtı konfigürasyonu gerçekleşir. Böylece işitme programı içinde özellikler değiştirilir ve sonuç olarak işitme sisteminin tonu gürültü parametreleriyle birlikte optimize edilir. Sonuç, her işitme durumunda gelişmiş ses kalitesi ve daha net konuşmadır.
Data Logging (Veri Kaydı) Etkili ve özelleştirilmiş ince ayar için elektronik "günlük". Bu teknoloji, işitme sistemi takılırken çeşitli parametreleri ve verileri sürekli olarak günlüğe kaydeder ve analiz eder: işitme ortamı, programların kullanıldığı frekans, kullanım süresi, ilgili dB seviyesinin görüntülenmesi ile ayrı programlardaki ses seviyesi değişikliğini gösterir. Müşterinin kendi girdisi ile desteklenen bu bilgi, hassas ince ayar yapılmasını sağlar. Tanımlanması zor olan durumları analiz etmeyi kolaylaştırır ve herhangi bir sorunun hassas bir şekilde giderilmesini sağlar.
Direct Audio Streaming (Doğrudan Ses Aktarımı) Doğrudan Ses Aktarımı, özelleştirilmiş ses kalitesinin elde edilmesini sağlar. Ek cihazlara gerek olmadan Bluetooth® üzerinden doğrudan ses aktarımı yapılabilir. Apple, iPhone 5'ten (iOS 9.3) beri kendi özel Bluetooth® protokolünü kullanıyor. Bu, ses sinyallerinin hem enerji açısından verimli hem de yüksek kalitede yayınlanmasını sağlar. Aynı protokol G5 ve G6’da da kulanılmaktadır. Bu yüzden şimdilik sadece iPhone cihazlarla doğrudan ses aktarımı yapılabiliyor. Aktarım her zaman stereo kalitesinde gerçekleştirilir.
Echo Clear Yankılanan bir odada en iyi iletişimi sağlar. Çok fazla yankılanma olan bir ortamda iletişim - örneğin bir koridorda veya spor salonunda - konuşma partnerinin doğrudan sesi yansımalarla üst üste geldiğinden işitme cihazı kullanıcısı için bir zorluktur. Bu, konuşma ayrımcılığını azaltır ve işitmeyi zorlaştırır. Özel işitme programı, doğrudan ses ile yansıyan ses arasındaki seviye farkını tespit eder ve böylece yankılanmaları azaltır. 
HiFi HiFi işlevi ile, mikrofon programları için sinyal bant genişliği 10 kHz'e çıkarılmıştır. Sinyallerin yüksek frekanslı kısımlarının iletilmesi ses kalitesi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. İşitme daha doğaldır, bu da özellikle doğal seslerin ve müziğin algılanmasını artırır. HiFi ile kullanıcılar çok yönlü, karmaşık ve eksiksiz ses deneyimi yaşayabilir. Konuşmayla ilgili harmonik dalgaların iletimi ve ünsüzlerin vurgulanması sayesinde konuşma netliği artırılır. Karmaşık arka plan gürültüsü durumlarında kavrama çok daha kolay hale gelir ve yerelleştirme iyileştirilir.
HighRes Comformatic HighRes Comformatic, akustik ortamı her zamankinden daha ayrıntılı bir şekilde analiz eder ve ötesine geçer. Hareket sensörü, belirli işitme senaryolarının tanımına tamamen yeni bir boyut katar. Sonuç: Daha kişiselleştirilmiş bir işitme deneyimi ve her zamankinden daha iyi ses kalitesi.
IP67 / IP68 IP (Uluslararası Koruma), yabancı cisimlere (örneğin, toz) ve suya karşı korumaya yönelik uluslararası bir standarttır. İlk sayı tozdan korumayla ve ikincisi sudan korumayla ilgilidir. Sertifikasyon, ürünleri test eden ve değerlendiren bağımsız kuruluşlar tarafından gerçekleştirilir. Sonuç, söz konusu test durumuna maruz kaldıktan sonra cihazın durumunu açıklar. Elde edilen kodlar, söz konusu cihazın ulaştığı koruma seviyesini gösterir.
MotionSense Hareket halindeyken bile rahat işitme sağlar. G5 işitme cihazları, akıllı telefonun hareket bilgilerini durum analizine entegre eder ve otomatik durum uyarlaması daha sonra otomatik olarak uygun bir sinyal işleme stratejisi seçer.
MusicSelect Müziğin nihai zevkini yaşayın. Konuşma sinyallerine kıyasla müzik sinyalleri genişletilmiş bir frekansa ve dinamik aralığa sahiptir. Müzik dinlerken, işitme cihazı kullanıcıları genellikle yüksek sesli pasajlarda bozulmaya yol açabilecek ses nüanslarını ve dinamik aralığı kaçırırlar. Bu bulgulara dayanarak, MusicSelect geliştirildi: zorlu müzik tutkunları için özel sinyal işleme.
Occlumatic Occlumatic, işitme cihazı kullanıcılarının kendi sesini daha doğal algılamalarına ve işitme cihazlarına daha basit ve kolay bir şekilde alışmalarına yardımcı olabilir. Uygulama sırasında, G5 ve G6 teknolojisi işitme cihazı kullanıcısının sesini tanımayı öğrenir. Bu ses modeli, işitme sisteminde depolanır ve mikrofon sinyallerini analiz etmek için gerçek zamanlı olarak kullanılır. İşitme cihazını kullanan kişinin sesi belirlenir belirlenmez, özel olarak kalibre edilmiş bir sinyal işleme stratejisi kullanılır. Genel amplifikasyon etkilenmez.
Selectronic Selectronic, gürültü yöneticisinin bir uzantısıdır ve hızlı gürültü azaltmayı etkili yönlü mikrofon teknolojisi ile birleştirir. Selectronic, sabit ve dalgalanan arka plan gürültüsünü bastırır. Özellikle zorlu arka plan gürültüsü durumlarında işitme kolaylığını artırır ve duymak için gereken çabayı azaltır.
SpatialSpot Yönlülükten ödün vermeden geliştirilmiş uzamsal farkındalık. SpatialSpot, ön odak ile dinamik olarak çalışarak ve aynı zamanda mekansal bileşenleri harmanlayarak müşterilerinizin işitme yarıçapını genişletir . İşitme sistemi kullanıcıları konuşmaya konsantre olabilir, ancak yine de ek akustik sinyallere tepki verebilir.