loader
DUO G5

DUO G5 DUO G5

Her kulağa uygun, güvenilir BTE

DUO G5, küçük boyut ve uzun pil ömrünün ideal kombinasyonudur. 63 dB'ye kadar çıkan kazanç seviyesi ile DUO G5 ileri işitme kayıpları için uygundur. 13 boy pil ve düşük güç tüketimi ile uzun kullanım ömrü sunar. iPhone, TV ve diğer Bluetooth® özellikli cihazlara doğrudan bağlanabilir. Occlumatic özelliği, kullanıcının kendi sesini diğer seslerden farklı işleyerek kullanıcılara kendi seslerini deneyimleme fırsatı sunar.

Alıcı / Receiver
FOG/OSPL (dB) 63 / 134 56 / 126
Teknoloji Seviyesi 16 12 8 6 4
Teknoloji DUO G5 BTE İşitme Cihazı DUO G5 BTE İşitme Cihazı DUO G5 BTE İşitme Cihazı DUO G5 BTE İşitme Cihazı DUO G5 BTE İşitme Cihazı
Kazanç Çıkışı 63 dB 63 dB 63 dB 63 dB 63 dB
Güç Pil (13 no) Pil (13 no) Pil (13 no) Pil (13 no) Pil (13 no)
Teknik Özellikler
Nem, toz, ter ve kire karşı dayanıklılık IP 68 IP 68 IP 68 IP 68 IP 68
Veri Kaydı Var Var Var Var Var
Kanal 48 34 34 16 16
Frekans Kanalı 20 16 12 8 8
Program 6 6 6 4 4
Otomatik Fonksiyon
Acclimatic Akıllı Akıllı Var Var Var
Comformatic Var Var Var Yok Yok
Occlumatic Var Var Var Yok Yok
Otomatik Ses Yüksekliği Var Var Var Var Var
Kablosuz Bağlantı
Binaural Senkronizasyon Var Var Var Var Var
Binaural Sekronizasyon Var Var Var Var Var
Doğrudan Ses Aktarımı Made for iPhone, Smart Mic Made for iPhone, Smart Mic Made for iPhone, Smart Mic Made for iPhone, Smart Mic Made for iPhone, Smart Mic
Gürültü Yönetimi
Gürültü Azaltma Gürültü Yönetimi Yönsel Gürültü Yönetimi - Yönsel Gürültü Yönetimi - Yönsel Gürültü Yönetimi Gürültü Yönetimi
Rüzgar Gürültüsü Azaltma Binaural Binaural Standart Standart Yok
Otomatik Durum Adabtasyonu Var Var Var Yok Yok
Impulse Suppressor Var Var Var Var Yok
Çoklu Mikrofon Sistemi
Yönsellik/ Adaptive Otomatik/Adapte Panorama Ön/Arka Sol/Sağ Dar Gelişmiş Otomatik/Adapte Panorama Ön/Arka Dar Otomatik/Adapte Panorama Dar Otomatik/Adapte Panorama Otomatik/Adapte Panorama
Sinyal İşleme
Sinyal İşleme Var Var Var Var Var
Programlanabilir Tinnitus Ses Terapisi, Notch Terapi Ses Terapisi, Notch Terapi Ses Terapisi, Notch Terapi Ses Terapisi Yok
Ekstra Özellikler
2earPhone Var Var Var Yok Yok
Müzik Canlı, Müzisyenler, Ses Taşıyıcılar MusicSelect Standart Yok Yok
Echo Clear Var Yok Yok Yok Yok
HiFi Fonksiyonelliği Var Yok Yok Yok Yok
Frekans Sıkıştırma Var Var Var Var Var
IOS İçin Eller Serbest Modu Var Var Var Var Var

 • Granit
 • Koyu Şampanya
 • Gümüş
 • Gri
 • İnci Beyazı
 • Koyu Kahve
 • Kumlu Kahve
 • Bej
 • Koyu Granit

16 12 8 6 4
Product imageSmart Transmitter 2.4Aksesuarı Gör Var Var Var Var Var
Product imageAudio Service APPUygulamayı İndir Var Var Var Var Var
CROS Uyumluluğu Var Var Var Yok Yok

DUO G5 ile ilgili tecrübeninizi paylaşın?

250 karakter kaldı.

Kulak Arkası (BTE) İşitme Cihazı Kullanımı

Pilin Takılması-Değiştirilmesi

Piller, işitme cihazının tipine, harcadığı güce ve kullanım süresine göre 10 ile 30 gün arasında değişen bir ömre sahiptir. Zinc-air pillerde maksimum kazanç sağlamak için pillerin üzerindeki koruyucu etiketleri sadece pil değiştirirken açın. Bu etiketler, pillerin havayla temas etmesini engeller, çünkü uzun süre havayla temas eden piller kullanılmasa da bir süre sonra biter. Koruyucu etiketi çıkardıktan sonra pili cihaza yerleştirmeden önce bir kaç dakika bekleyin ve sonra yerleştirin, zira pillerin etkin hale gelmesi için havayla temas etmesi gerekmektedir.

Bu piller enerjisini yavaş yavaş tüketmez, tüm enerjiyi kullanır ve aniden biter. Cihazla duymanız aniden zayı?ar ve duymamaya başlarsanız pili değiştirebilirsiniz.

Pili takmak için;
 1. Pil haznesini yavaşça açın, zorlarsanız pil kapağının kırılabileceğini unutmayın.
 2. Pili size gösterildiği şekilde takın. Pilin koruyucu etiketli olan yüzeyinde "+" işareti vardır. Bu işaretin yukarıda olmasına dikkat edin. Ters yerleştirdiğinizde pil kapağı kapanmaz. Zorlarsanız pil kapağı kırılabilir.
 3. logo
 4. Pil haznesini yavaşça kapatın.

Cihaz ve kulak kalıbı size gösterilen şekilde takılı olmalıdır. Cihazınızın pil kapağını açarak pili doğru bir şekilde yerleştirin.

Bazı modellerde pili devreden çıkarmak için pil kapağı kademeli olarak açılır. Pil kapağını açarken ilk kademe pili devreden çıkarır. Bu özellik varsa cihazı kullanmadığınız zamanlarda pil kapağını 1. kademeye getirin. 2 kademede pili değiştirebilirsiniz.

İşitme cihazının pil haznesi kilidi varsa, kilitliyken asla pil kapağını açmaya çalışmayın, pil kapağının kırılmasına neden olur.

Pil haznesi kilidi, pil yuvasının isteğiniz dışında açılmasını engeller. Bu kilidi kapattığınızda pil kapağı 1. kademeye kadar açılır.

Cihazı takmadan önce kulak kalıbının temiz şe?af hortumun tıkalı olmadığından emin olun.

Ayarlar

Cihazın üzerinde sizin ayarlamalarınız için "ses ayar düğmesi" ve açma kapama ve program değiştirme butonu bulunur. Pil kapağı tamamen kapatıldığında cihaz açılır.

Açma-Kapama ve Telefon (Programlar)

Cihazınızın üzerinde bulunan küçük bir buton yardımıyla cihazınızda sizin ihtiyaçlarınıza göre programlanmış olan ayarları etkin hale getirebilirsiniz. Bunun için buton üzerine bir kez basmanız yeterli olacaktır. Cihazı ilk açtığınızda 1. program etkin haldedir. Eğer butona bir kez basarsanız "bip" şeklinde bir uyarı duyarsınız bu 1. programın etkin olduğunu gösterir. 2. basışınızda "bipbip" sesi duyarsınız. Bu uyarı sizin 2. programda olduğunuzu gösterir. 3. basışınızda "bipbipbip" sesi duyarsınız. Bu uyarı sizin 3. programda olduğunuzu gösterir.
Odyo pabuç üzerinden aksesuar bağlanması:
Bazı işitme cihazlarında odyo pabuç özelliği sayesinde bir odyo giriş yardımıyla ek donanımlar bağlamak mümkündür. Odyo girişi olan cihazlara yardımcı dinleme cihazları, müzik çalar, özel mikrofon vb gibi cihazlar bağlanabilir. Detaylı bilgi için lütfen işitme cihazı uzmanınıza danışın.

logo
logo
logo
logo
logo

Dikkat: Elektrik çarpma tehlikesi söz konusudur. İşitme cihazına bağlanacak olan normal elektrik ile çalışan harici cihazların en azından IEC 65/BS EN 60065 standartlarına uygun olmaları gerekmektedir.

Telefonla konuşmak istediğinizde butona basmanız gerekecektir. Fabrikasyon ayarlarında 2. Program telefon için belirlenmiştir. Cep telefonu tüm modellerde kullanılamaz. Cihazınızın cep telefonu kullanımına uygun olup olmadığını işitme cihazı uzmanınıza sorun.

Bazı modellerde "AutoPhone" özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğe sahip olan cihazlar telefon kulağa yaklaştırıldığında otomatik olarak "Telefon" konumuna geçer.

Cihazınızı kulağınızdan çıkardığınızda pil kapağını açık konumda tutun, bu gereksiz pil sar?yatını engelleyecektir.

logo

Cihazların bazı modelleri bulunulan ortamı otomatik olarak tanıyarak kendini o ortama adapte eder. Cihazınız bu özelliğe sahipse sizin herhangi bir ayarlama yapmanıza gerek yoktur.

Sesin Ayarlanması

Cihazın sesini ayarlamak istediğinizde cihazın üzerinde bulunan buton şeklinde ses ayar düğmesini kullanabilirsiniz.

Sesi arttırmak için butonun üst tarafına basarsanız artar, alt tarafına basarsanız ses azalır.

Otomatik ses ayarı olan cihazlarda cihaz açıldığında ses seviyesi ayarlanır.

logo